Home » Pravidelné tréningy

Pravidelné tréningy

Taoistická forma cvičenia s využitím vnútornej sily

Pravidelné tréningy sa realizujú každý deň v H.U.M.A.N.S. Institute v centre mesta Piešťany.

V ponuke máte veľa na výber. Môžete si sami zvoliť čo je Vašim smerovaním , či chcete byť silnejší, rýchlejší, flexibilnejší, uvedomovať si plne svoje pohyby, alebo byť schopný efektívne sa brániť, nájde sa u nás niečo pre každého…

Všetky tréningy sa konajú v čase od 18.00 do 20.00 hodiny okrem soboty, v sobotu je tréning v čase od 10.00 do 12.00 hodiny.

Ak ste sa rozhodli, že chcete rozvíjať Vaše telo, myseľ a ducha cestou starostlivého prístupu mám pre Vás zopár noviniek.

Moje životné skúsenosti ako športovec, športový terapeut, masážny terapeut, osobný tréner a špecialista na cvičenie, učiteľ TaiJiQuan, učiteľ QiGong a praktik Taoistickej medicíny sa postupne zlúčili a sformulovali do špeciálnych sérií tréningových hodín, ktoré Vám ponúkame v H.U.M.A.N.S. Institute. Tréningy Vám nielen zmenia tvar tela, ale zároveň zvýšia dĺžku života a otvoria Vašu myseľ navždy…

Moje učenie, ktoré začalo v detstve tréningami bojových umení a zdravím životným štýlom, všetko čo som v mojom živote zažil, naštudoval a naučil sa od klientov ma priviedlo k jednému perfektného receptu: „klasická metóda TaiJi“.

5 životných esencií/ podstát TaiJi žijú a dýchajú vo všetkom, čo robíme ako ľudská bytosť a mnohé z „teórií“, ktoré som študoval, sú teraz preukázateľné matematickými a vedeckými faktami.

Po krátkom čase trénovania u nás si uvedomíte, že všetky hodiny tréningov sa dokonale dopĺňajú. Budem vyučovať každú hodinu osobne, pretože rovnako ako Vy aj ja sa chcem dostať do fyzickej a mentálnej kondície, aby som sa mohol naďalej zlepšovať v tom čo robím a čo učím.

„Výchova vo fyzickej kultúre nikdy nekončí“.

Nič nie je zahrnuté v tréningových hodinách náhodou a všetko má zvláštny účel: zlepšiť Vašu kvalitu života a dodať radosť do bytia.

Sme limitovaní priestorom, preto je potrebné sa na každý tréning objednať vopred na našom telefónnom čísle 0904 272 614, alebo emailom na bookings@humansinstitute.com. 


KAŽDÝ PONDELOK

Kettlebels tréning

V starovekej Číne boli používané na výcvik mimoriadne silných a vytrvalých mužov a žien obrovské zámky mestských brán pomocou dynamických pohybov. Toto cvičenie existuje už viac ako 2000 rokov. Používajú ho mnísi Hung Gar Kung Fu štýlu a je známy aj ako jedno z legendárnych „72 umení ShaoLinu”.

Z Ruska k nám prišla dnešná verzia kettlebelov. Odstránili hranaté tvary, odliali kettlebel do železa, čím sa stal bezpečnejšou a všestrannejšou verziou. Oficiálne pomenovanie „kettlebell“ nájdeme v slovníku už okolo roku 1710.

Skúste to raz a som presvedčený, že už viac nebudete vedieť odolať kettlebelom.

Kettlebells –  2 hodiny/ 14,- EUR


KAŽDÝ UTOROK

Cvičenie 8 brokátov – Chikung

Na hodinách Chikungu, ktoré sú detailne vedené budete dýchať, relaxovať a zažijete príval pokojnej a revitalizujúcej energie.

Dostanete sa do kontaktu s tokom svojej vlastnej energie v tele. Naučíte sa ovládať a rozvíjať svoje vrodené schopnosti a rozvíjať svoje zmysly.

Budete praktizovať cvičenia ShaoLinu vyvinutú výskumom Dr. Y.K. Leunga PhD.

Chikung – cvičenie 8 brokátov / 2 hodiny / 14,- EUR


KAŽDÚ STREDU

Cvičenia na mobilizáciu kĺbov

Zamýšľali ste sa niekedy nad rozsahom pohybu kĺbov na Vašom tele? Práve o tomto sú naše tréningy, kde tieto informácie naplno využijete a veľa sa naučíte nového.

Ak sú Vaše kĺby stuhnuté, ak máte bolesti, alebo jednoducho chcete zlepšiť funkčnú hybnosť, tieto tréningy sú potom určené pre Vás.

Tieto tréningy sa budú neustále rozvíjať a prispôsobovať požiadavkám každého účastníka s ohľadom na stupeň oslabenia, alebo poškodenia. Tréningy budú detailne vedené a po každom cvičení sa Vám uľaví od Vašich chronických, alebo akútnych bolestí. Váš zdravotný stav sa bude stále zlepšovať po každej hodine tréningu viac a viac…

Tréning na mobilizáciu kĺbov / 2 hodiny / 14,- EUR


KAŽDÝ ŠTVRTOK

DaoYin TaiJiQuan

Počas hodín TaiJiQuan budete prepojení s múdrosťami starovekých mudrcov. Svoje znalosti nám zanechali vo forme spisov a podľa nich cvičíme TaiJiQuan.

Budete zameriavať svoju myseľ na koordináciu pohybov každej časti Vášho tela v smeroch hore, dole, vľavo, vpravo, dozadu a dopredu, budete dýchať pohybmi tela a vytvoríte tak uvoľnené, pôvabné, liečivé, bojové pohyby.

Náročné otázky sú vždy vítané a budú zodpovedané čo najdôkladnejšie.

DaoYin TaiJiQuan / 2 hodiny / 14,- EUR


KAŽDÝ PIATOK

Spontánny Chikung – liečenie

Počas spontánneho Chikungu zažijete cestovanie zo svojej mysle do tela a naopak…

Dokonalá harmónia jasnej mysle a tela podporuje dokonalé zdravie.

Táto hodina liečenia skúma to, čo je pravdepodobne najstaršou formou uzdravenia v ľudskom zážitku, dávať svojmu telu povolenie, aby sa učinilo zdravé a celistvé.

Spontánny Chikung – liečenie / 2 hodiny/ 14,- EUR


KAŽDÚ SOBOTU

Základy bojových umení

Žiadna teória a know-how na svete Vám neumožnia odísť z boja ako víťaz, pokiaľ metódy nepraktizujete a pravidelne netrénujete.
V dnešnej uponáhľanej modernej dobe je čas krátky a drilovanie práce nôh doma, biomechanika a reakčné časy môžu byť zdĺhavé a stále ťažšie sa hľadá ich uplatnenie.
Pripojte sa k nám na tréning, aby ste sa zapotili, zakopali si, natrénovali si uhýbanie, údery, robiť grimasy a nasmiať sa v momente keď sa dozvieme o silných, alebo slabých stránkach ľudského tela.

Bojové umenia / 2 hodiny / 14,- EUR