Home » TAOISTICKÁ MEDICÍNA

TAOISTICKÁ MEDICÍNA

ŠAOLÍNSKY MNÍCH 32. generácie Shifu Shi XingLik aka Jason DEAN

Shifu Shi XingLik je žiakom čínskeho majstra ShiFu ShiDelon (Dr. Leung) od roku 1993. Štúdium zahŕňali terapie na tisíckach klientov pomocou taoistickej medicíny po celej Európe a tiež Ázii, realizovanie prednášok a ukážok liečenia v nemocniciach (na Slovensku FN Mickiewiczova, onkologické oddelenie), na fyzioterapeutických oddeleniach, na fakultách fyzioterapie (v Piešťanoch), na školách holistickej medicíny a na školách TČM (v Prahe).

V roku 2004 bol Jason Dean vyhlásený svojim majstrom za Šaolínskeho mnícha 32. generácie a bolo mu pridelené meno ShiFu Shi XingLik. Od roku 2006 pravidelne realizoval aj na Slovensku semináre, samo-očistné tábory, terapie a školenia o TaijiChuan, Chikungu a Daoinshu. V roku 2010 si otvoril svoje vlastné holistické centrum v Anglicku kde sa venoval svoje komunite a klientom.

Dnes ShiFu Shi XingLik pôsobí priamo na Slovensku a pokračuje tak v naplnení svojho poslania. Okrem pravidelných seminárov a tréningov ShiFu realizuje pravidelné privátne terapie, na ktorých sa zameriava na klientove zdravotné problémy akútneho a tiež chronického charakteru.

Filozofia Taoistickej medicíny spočíva v rovnováhe nášho fyzického tela, vedomia a podvedomia. Počas terapie zažijete jedinečnú metódu, ktorou sa dokáže Vaše telo vrátiť späť do plnej rovnováhy a opäť sa tak naštartuje proces samo-liečenia, ktorý bol, je a vždy bude neoddeliteľnou súčasťou nášho bytia.

Jeho jedinečná terapeutická technika je odvodená z Taoistickej medicíny. Privátne liečenie začína diagnostikou Vášho tela a následne ShiFu realizuje terapiu počas, ktorej sa zameriava na vytvorenie rovnováhy prostredníctvom nervového systému, svalovej štruktúry, odblokovaním a harmonizovaním meridiánov Vášho tela. Po terapii Vám ShiFu vždy odporučí ako doma pokračovať v liečení.


Vyjadrenie pocty učiteľa ShiFu Shi DeLon-a/ majstra svojmu žiakovi Shi XingLik-ovi aka Jasonovi Dean

Jason prvýkrát navštívil moju hodinu niekedy v roku 1993. Ďalší mladý muž hľadajúci „nesmrteľnosť“. Napriek tomu, že mu trvalo niekoľko rokov zbaviť sa starého stresu, Jason sa nevzdával a tvrdo pracoval na svojej kondícii a tiež na tréningu zameranom na vnútorný aspekt jeho samého. Chcem podotknúť, že tréningy nezvládlo mnoho mojich študentov. Jason zdolal tiež výsmech svojho okolia, pretože nerozumeli čo je cieľom jeho tvrdej práce.

Počas svojej prípravy taktiež ukončil štúdium na Plymouth univerzite vo Veľkej Británii, odbor fyzioterapeut takže vie presne aplikovať svoje vedomosti spojené s taoistickou medicínou a fyzioterapiou pri liečení svojich pacientov. Podľa mojich osnov pre terapiu spontánnym chikungom (SQG terapia – jedinečná odnož Taoistickej medicíny) vyžadujem od svojich učňov, aby ma sprevádzali na mojich cestách a získali praktické skúsenosti s liečením so 100 pacientami.

Jason zvládol tréning na výbornú. Pomohol veľa pacientom s psychickými a fyziologickými problémami a môžem naňho byť právom hrdý. Prijal som ho ako 32. generáciu Šaolínskeho mnícha a dal mu meno Shi XingLik.

Ako jeho tréner a učiteľ som chcel vzdať úctu jeho úspechom.

Želám Ti, aby si zotrval vo svojom poslaní a vykonávaní svojej dobrej práce XingLik. Dr. YK Leung PhD (aka Shi DeLon)