Home » O nás

O nás

H.U.M.A.N.S. Inštitút

Čomu sa venujeme

Súčasťou životného štýlu 21. storočia je chaos. Sme zaneprázdnení pracovným a spoločenským životom, máme dobu moderných vymožeností ako sú počítače, smartfóny s mnohými aplikáciami a popritom si ani neuvedomujeme, že sme si nenašli čas na to, aby sme sa postarali o seba. Ak nás zaskočí choroba, alebo zranenie, sme nútení sa zastaviť a naše zabehnuté tempo každodenného aktívneho života je odrazu prerušené.

H.U.M.A.N.S. Institute vznikol na základe dlhoročných skúseností pri riešení zdravotných problémov našich klientov. Ukážeme Vám jednoduché kroky ako odstrániť bolesť a zdravotné potiaže. Aby Vaše zdravie a rovnováha nadobudli pevnejšie základy, po každej terapii Vám odporučíme cvičenia na doma, ktoré Vám zaberú iba 15 minút denne.

Naše pravidelné tréningy, semináre a privátne terapie sú založené na tradičných čínskych metódach TaiJiQuan a Chikung, ktoré nám potvrdzujú pozitívne výsledky v budovaní pevného zdravia.

Podstatou týchto techník Daoistickej medicíny je „zabiť monštrum“ ochorenia a zranenia ešte kým je malé. Zameriavame sa na vybudovanie a obnovenie funkcie snímačov a obranných nástrojov Vášho tela, aby dokázalo zachytiť a vyhnúť sa potenciálnym problémom. Tieto metódy tiež preukázali, že sú výnimočné pri riešení chronických stavov ako je bolesť chrbta, ramien, krčnej chrbtice a pri ochoreniach kde iné bežné metódy zlyhali.

Existujú preukázateľné zlepšenia v hybnosti kĺbov, omladzovacie účinky, efektívnejšie využitie kyslíka v našom tele, schopnosť dokázať naozaj relaxovať, zlepšenie imunitného systému, plné zdravie orgánov a dlhovekosť. Zaujímavosťou je, že zdravie sa navracia práve vtedy, keď máme radosť zo spoznávania tela a baví nás spolupráca s ním.

Ako to robíme

Ak máte zdravotné problémy, bolesti, alebo proste len chcete zlepšiť spôsob kvality života správnym pohybom, môžeme Vám pomôcť. Našim cieľom je vzdelávať a inšpirovať Vás o Vašom tele; ukážeme Vám ako opäť spustiť telu vrodenú schopnosť samo-liečenia, ako sa starať o telo a ako zlepšiť spôsob, aby fungovalo ešte lepšie.

Počas každého sedenia Vám bude všetko vždy detailne vysvetlené, odporučené cvičenia Vám budú ukázané a detailne vysvetlené, budete mať dostatok času si jednotlivé cviky vyskúšať a naučiť sa ich, či už počas privátnych sedení, na tréningoch, alebo počas seminárov. Je to príležitosť pochopiť výnimočnosť nášho vlastného tela, pomôcť mu rozkvitať a jednoduchými krokmi mu dať šancu, aby fungovalo lepšie.

Ako vznikol názov nášho inštitútu

Naše meno, „H.U.M.A.N.S. Institute „, sa skladá z hexagramov a čínskych znakov piktogramov. Hexagramy pochádzajú z klasického Taoistického systému I-Ching, ktorý bol prvýkrát vyhotovený v textovej forme pred 1000BCE. I-Ching je v podstate metódou pochopenia prírodných zmien. Práca bola popísaná modernými vedcami (ako napríklad Wolfgang Pauli, laureát Nobelovej ceny a C.G. Jung psychoanalytik) ako „synchrónny koncept vesmíru“. To znamená, že všetko, čo sa deje v určitom čase, má charakteristické znaky, ktoré možno identifikovať ako pôsobenie a následky.

Hexagramy

Hexagram 62 – Hsiao Kuo: Krátke prelety putujúceho vtáka

H znamená holistické/ celistvé (z anglického prekladu Holistic): berie sa do úvahy celé telo. Ak zameriame pozornosť na najmenšie drobnosti, ako napríklad mierne vybočenie prstu na nohe, môžeme zistiť, že je hlavnou príčinou problému chronickej bolesti v ramenách. Najmenšie detaily, ktoré nasledujú krok za krokom, ako rozprávanie tajomného príbehu, môžu viesť k najväčším riešeniam, pričom ich ignorovanie môže viesť k väčším problémom. Je to ako malý vták s mnohými krátkymi letmi a zastávkami, kým sa dostane na miesto určenia, ďaleko vzdialeného.

 

 

Hexagram 19 – Lin: Prepojenie, alebo pustenie/ uvoľnenie ducha

U je označenie pre univerzálnosť (z anglického prekladu Universal): naše metódy možno aplikovať u väčšiny ľudí k dosiahnutiu vynikajúcich výsledkov, ak sú ochotní akceptovať a prijať nové spôsoby, vstupovať do seba a nachádzať pravdu v samých sebe. Je tiež dôležité byť ochotný pustiť staré zabehnuté zvyky, ktoré nám spôsobovali problémy a stať sa tak opäť celistvými. Učenie „Veľkých“ spočíva v malých veciach, v každodenných bežných aktivitách a následne na svojich vlastných životných skúsenostiach sa učíme, prekračujeme svoje hranice a rastieme. Musíme sa naučiť prijať, že všetko sa mení a týmto zmenám je nutné sa prispôsobiť a plynúť s nimi.

 

Hexagram 45 – Cui: Spájaním tvorme veľké diela

M je označenie pre metodológiu (z anglického prekladu Methodologies): Riešenia všetkých životných prekážok sa ukrývajú vo Vašom tele vo forme jeho danej štruktúry a rytmu, pohybu. Ak začneme hľadať odpovede najskôr na všetky najmenšie prekážky, potom ich zoradíme do správneho poradia a následne aplikujeme správnu kombináciu riešení, dostávame sa k riešeniu a odomknutiu hlavného problému. Nastáva úplná rovnováhy nášho tela, mysle a ducha.

 Naša metodológia obsahuje teoretické poznatky rôznych najlepších postupov, ktoré boli odhalené starovekými a aj modernými odborníkmi v oblasti ľudského zdravia, ktoré počas našej praxe efektívne preukázali účinok. Našim cieľom je ukázať Vám ako správne ich aplikovať do praxe.  

Je to ako keď veľký panovník zvolá všetok svoj ľud, aby sa zhromaždili a postavili spoločne ten najväčší monument, ktorý prežije mnohé generácie.

Hexagram 52 – Kan: Pokoj a utíšenie 

A označuje pokrok (z anglického prekladu Advancement): vždy keď s našim telom komunikujeme zmysluplným spôsobom, dostávame sa za hranice našich vedomostí a začíname sa učiť niečo nové o nás samých. Ste neustále vyzývaní, aby ste využili tieto informácie, aby ste svoje telo zlepšovali a ukázali svoju jedinečnosť. My Vám môžeme pomôcť ukázať cestu, ale zdolať ju môžete len Vy sami.  

Je to ako veľká hora, ktorá na prvý pohľad vysiela pokoj a stabilitu, ale v skutočnosti cestujúcim odhalí prekážky a tí sú nútení premýšľať a hľadať cestu, ktorú musia zdolať.

 

Hexagram 20 – Guan: Pozorujme

N je označenie pre naturálne, prirodzené (z anglického prekladu Natural): nepoužívame žiadne lieky, ihly a ani byliny. Všetko, s čím pracujeme, existuje vo Vás. Po každej terapii udržujte otvorenú myseľ, vnímajte sa, pozorujte sa v každodennom živote a začnete objavovať skryté znaky, ktoré Vám umožnia konať a získať kontrolu nad svojim telom.

Ľudská energia sa prejavuje v troch systémoch; bio-elektrická, bio-chemická a bio-mechanická. Našou prácou je dať tieto systémy naspäť na poriadok a tým obnoviť rovnováhu vo Vašom tele a zlepšiť zdravie.

Je to ako keď astronóm nastaví svoj teleskop do ďalekého vesmíru, aby mohol sledovať zmeny v pohybe hviezd.

Znaky

Čínsky znak – gong, alebo luk: vzťahuje sa na ohýbanie luku, alebo ohnutie chrbtice. Tento charakter tvaru S je v skutočnosti obrazom ľudskej chrbtice

 

S je označenie pre vedu (z anglického prekladu Sciences): Vaše osobné skúsenosti Vás prebudia z určitej neznalosti skrytých hlbín Vášho tela a systematicky k Vám budú prichádzať odpovede a pochopenie jeho všeobecných právd.

 

 

Princíp základného čínskeho znaku 2 – guan: označuje vertikálnu čiaru, alebo stĺp, stavbu celej našej chrbtice…

 

 

I je označenie pre inštitút (z anglického prekladu Institute): H.U.M.A.N.S. Inštitút poskytuje vzdelávanie a návod na získanie základných vedomostí potrebných na ceste skúmania Vášho vlastného tela, mysle a ducha. Pomocou týchto nástrojov môžete začať cielene odomykať svoj skutočný potenciál.

 

 

Ak spojíme znaky „gong“ a „guan“ vytvárajú spolu znak „yin“. Yin znamená naťahovať, alebo napnutie luku. Tiež to znamená vedomé naťahovanie dosahovaním k danému smeru, vedomé vyťahovanie dosahovaním (ako príklad máme pre Vás situáciu keď Vám zapadnú kľúče od auta pod sedadlo a Vy sa snažíte dočiahnuť k nim).

DaoYin (metóda vedomého dosahovania, vyťahovania) je jednou z kľúčových princípov, ktoré používame na odstránenie svalového napätia a na vytvorenie rovnováhy v tele.

 Radi Vás prevedieme cestou nových metód ako dosiahnuť rovnováhu vo Vašom tele a vo Vašom každodennom živote.

 Odhodlajte sa na cestu spoznávania a zdravia už dnes a objednajte si u nás niektorú z našich služieb.

 Dovidenia u nás…